WAGNER - 2K směšovací a stříkací zařízení

TwinControl - Elektrické směšovací zařízení pro 2K nátěrové hmoty

Zařízení pro směšování 2K materiálu TwinControl WAGNER nabízí unikátní řešení pro 2K aplikace. Přenosný TwinControl je úsporný, kompaktní a snadno použitelný systém pro širokou škálu požadavků aplikací, včetně vysoce viskózních materiálů a i s potřebou vysokých průtoků.

TwinControl kombinuje vynikající spolehlivost Icebreaker čerpadel s inovativní a patentovaným zařízením měření zdvihu, která umožňuje přesně sledovat průtok materiálů obou složek 2K materiálů.

Magnetické zařízení měření zdvihu - průtoku

Ve všech pístových čerpadel je dodávány materiál přesně měřen snímání pohybu pístu. Patentovaná technologie magnetické měřícího zařízení zjistí přesnou polohu pístů a předává informace do elektronické jednotky, která automaticky vypočítá a nastaví okamžitý směšovací poměr.

TwinControl výhody:

Uživatelsky přívětivý

TwinControl vám ukáže, jak snadné je směšovat a řídit spotřebu 2K materiálů.

Připojte přístroj, nastavit hlavní parametry, stiskněte tlačítko Start - a můžete začít pracovat

Vysoká spolehlivost

TwinControl je ideální i pro kritické aplikace, jako jsou například abrazivní materiály, reaktivní barvy, vysoko viskozní materiály a vysokou potřebou průtoku. Speciální software v řídící jednotce a senzory zabrání stříkání mimo směšovací poměr a řídí všechny pracovní parametry pro zajištění konzistentního a přesného míchání.

Rychlá návratnost

  • Žádné opravy a problémy způsobené špatným směšovacím poměrem
  • Nesmísený materiál je stále vysoké kvality připraven k použití - Smíchejte jen to, co spotřebujete
  • Snížení času pro ruční čištění a míchání
  • Zvýšení produktivity
  • Podstatné snížení spotřeby barev a rozpouštědel
  • Snížení nákladů na údržbu
  • Sledování spotřeby materiálu

Twincontrol zařízení a jeho výbava:

Externími magnetickými senzory dvojzdvihů (jedinečná patentovaná technologie nahrazující složité průtokoměry s problematickým čištěním). Tyto zařízení směšují až do poměru 20:1 s přesností ± 2 %. Díky tomu je Twincontrol ideální řešení pro směšování 2K materiálů pro dřevozpracující, strojírenský průmysl a zvláště i pro ochranné povlaky a antikorozní ochranu.

Podávacími pumpami z ušlechtilé oceli a patentovaných nezamrzajících motorů s technologií IceBreaker, které jsou vhodné pro vnitřní (stříkací box) i vnější prostředí.

Elektronické řídící jednotky, kde obsluha nastavuje velmi jednoduchým způsobem receptury požadovaného směšovacího poměru předepsané dodavatelem materiálu (barev). Dále hlídá přesnost dávkování a nastavený čas zpracovatelnosti. V případě překročení času zpracovatelnosti 2K barev se zapne alarm pro zamezení znehodnocení zařízení a poškození dílů. Toto zařízení uchovává data o spotřebě materiálu (A), tužidla(B), ředidla (C) a proplachovacích prostředků. Množství proplachovacího prostředku lze nastavit dle délky materiálové hadice z důvodu pečlivého počištění a následné úspoře proplachovacích prostředků.

Mísícím blokem, který je konstruován po minimalizaci objemu, směšovací homogenitu a čistící efektivitu.

Archivace dat: zařízení uchovává data o spotřebě materiálu (A), tužidla(B), ředidla (C) a proplachovacích prostředků, dále veškerá chybová hlášení s možnosti i propojení s PC.

Zařízení s turbínou vyhovuje direktivě 94/9/EC (Atex) a může být používáno v kategorii 2 zařízení v Ex zóně 1 (ve stříkacím boxu)

Hlavní funkce:

- Okamžité sledování směšovacího poměru s alarmem

- Hlídání doby zpracovatelnosti s alarmem

- Automatický proplachovací – čistící proces

- Monitorování okamžitých spotřeb medií

- Monitorování směšování

- Monitorování spotřeby materiálů

- Diagnostický systém hlídající stav pump (preventivní zásah, alarm při poruše)

- Čistí box pro pistole pro automatické vyčištění pistolí po skončení práce nebo skončení doby zpracovatelnosti materiálu (volitelně)

- Poruchová hlášení monitorovat i na Vašem propojeném PC a dále jsou veškerá hlášení uložena v paměti řídící jednotky. (volitelně: připojení k PC)

- Všechny pracovní parametry se nastavují přímo na kontrolním panelu s 3 stupňovou autorizací pro ochranu citlivých dat (obsluha, údržba, servis)

- Pomocí barvového rozvaděče na sání pumpy A lze zpracovávat 5 barevných odstínů při použití stejného typu tužidla